Ιστορική Επίδοση για τον Κόουλ Πάλμερ στην Τσέλσι κατά της Μπράιτον

Η Τσέλσι αντιμετώπισε τη Μπράιτον στο Στάμφορντ Μπριτζ για την 6η αγωνιστική της Premier League, με τον Κόουλ Πάλμερ να φέρνει επανάσταση. Ο 22χρονος Άγγλος επιθετικός μέσος χρειάστηκε μόνο ένα ημίχρονο για να γίνει ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του αγγλικού πρωταθλήματος που σημείωσε 4 γκολ σε έναν μόνο ημιχρόνιο.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μόλις επτά λεπτά αργότερα με τον Ρούτερ και, στη συνέχεια, η Τσέλσι αντεπίθεσε. Ο Πάλμερ ισοφάρισε στο 21′, ακολούθησε το 2-1 με πέναλτι στο 28′, το 3-1 στο 31′ και, αν και η Μπαλέμπα μείωσε σε 3-2 στο 34′, ο Πάλμερ έκλεισε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με το 4-2 στο 41′.

Με αυτή την επίδοση, ο Πάλμερ έγινε ο ταχύτερος παίκτης της Τσέλσι που φτάνει τα 3 χατ-τρικ, ισοφαρίζοντας τους θρύλους Ντιντιέ Ντρογκμπά, Φρανκ Λάμπαρντ και Τζίμι Φλόιντ Χάσελμπαϊν, αλλά το έπραξε σε μόλις 39 αγώνες.

Πηγή: newsbeast.gr